Parę słów o Centrum Nurkowym Scubal

O mnie

Nurkowanie to przede wszystkim moja wielka pasja!!!

Nazywam się Waldemar Aldminowicz posiadam uprawnienia nurkowe w kilku federacjach PADI, CMAS, IANTD, PSAI. Jestem Instruktorem Nurkowania PADI w stopniu STAFF INSTRUCTOR. Kurs instruktorski robiłem u Witka Śmiłowskiego, najbardziej doświadczonego Cours Directora PADI w Polsce i jednego z najlepszych na świecie. Profesjonalnie zajmuję sie nurkowaniem od wielu lat. Wyszkoliłem wielu płetwonurków. Posiadam uprawnienia Techical Cave Diver w IANTD, które pozwalają na nurkowania dekompresyjne w jaskiniach bez ograniczeń. Jestem nurkiem technicznym posiadam uprawnienia w PSAI w stopniu Explorer Trimix Diver Level 3 ( Full Trimix)  Moje wieloletnie doświadczenie w nurkowaniu rekreacyjnym, technicznym i jaskiniowym dało mi spory zasób wiedzy i umiejętności praktycznych, które wykorzystuję we wszystkich swoich kursach nurkowania, tak, aby szkolenie było efektowne, przyjemne i przede wszystkim BEZPIECZNE!!!

Jestem podporucznikiem rezerwy oraz starszym ratownikiem i instruktorem płetwonurkowania w Jednostce Poszukiwawczo-Ratowniczej "BARYT" http://www.jpr-baryt.zlotoryja.pl/.

Swoją przygodę z nurkowaniem rozpocząłem bardzo dawno temu. Już jako dziecko nie rozstawałem się z maską, fajką i płetwami. W zasadzie głównie spędzałem czas pod niż nad wodą :-). Nurkowanie to przede wszystkim moja pasja, którą chcę sie dzielić z innymi.

Lata praktyki, profesjonalne wyszkolenie naszej kadry instruktorskiej, składającej się z grupy miłośników nurkowych (posiadających przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w nurkowaniu i nauczaniu) zapewni Wam bezpieczeństwo nurkowania oraz zgodność z międzynarodowymi standardami szkolenia PADI. Z nami zdobędziesz umiejętności bezpiecznego nurkowania i nauczysz się czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy i Twoich podwodnych przygód.

 

O szkole

Szkoła nurkowania SCUBAL działa na terenie Dolnego Śląska. Zajęcia teoretyczne prowadzone są w Centrum Nurkowym Scubal na ulicy Krętej 6, w Legnicy. Zajęcia basenowe prowadzimy na basenie krytym w Legnicy, przy ulicy Mazowieckiej 3. Nurkujemy natomiast w wielu miejscach w Polsce i na świecie. Do każdego kursu otrzymujesz materiały dydaktyczne, zawarte są one w cenie szkolenia.

Mottem przewodnim naszych kursów jest bezpieczeństwo, połączone ze świetną zabawą!!!

Prowadzimy również kursy specjalistyczne dla certyfikowanych nurków, oraz programy przypominające podstawowe umiejętności i wiedzę z zakresu nurkowania dla nurków, którzy mieli przerwę w nurkowaniu – Review.

Lista kursów specjalistycznych:

  • Nurkowanie głębokie
  • Nurkowanie nocne lub przy ograniczonej widoczności
  • Nawigacja podwodna
  • Doskonała pływalność
  • Fotografie podwodna
  • Nitrox
  • Nurkowanie w suchym skafandrze
  • Nurkowanie podlodowe Ice Diver
  • Nurkowanie wrakowe

Wszystkie szkolenia prowadzone są w małych kilkuosobowych grupach. Zajęcia prowadzimy w sali wykładowej, przy wykorzystaniu metod audiowizualnych. W ramach szkolenia  otrzymujecie Państwo od nas podręcznik, wraz z tabelę RDP, oraz filmy szkoleniowe (wszystkie materiały w języku polskim), a na potwierdzenie ukończenia każdego kursu międzynarodową licencję.

Kurs na stopień podstawowy Open Water Diver PADI, obejmuje 5 sesji teoretycznych(wykładów), 5 nurkowań basenowych, oraz 6 nurkowań na wodach otwartych.

Szkolenie basenowe obejmuje 5 nurkowań, podczas których uczymy się podstawowych umiejętności nurkowych. Trenujecie Państwo w pełnym sprzęcie tj. automat oddechowy, kamizelka, butla, skafander. Po zakończeniu sesji basenowych wykonujemy 6 nurkowań  na wodach otwartych. W prezencie od nas dostajecie Państwo dodatkowo 2 nurkowania na wodach otwartych gratis, podczas których utrwalacie swoje umiejętności nurkowe.

 

O Federacji, w której szkolimy

Prowadzimy szkolenia nurkowe w systemie PADI (Profesjonalne Stowarzyszenie Instruktorów Nurkowania) zostało założone w 1967 roku przez Johna Crowina i Ralpha Ericsona. Jest to jeden z największych i najlepiej znanych systemów szkoleniowych na świecie. Tysiące wyszkolonych płetwonurków świadczą o efektywności i wysokim stopniu bezpieczeństwa metod szkoleniowych PADI.

PADI jako pierwsze wprowadziło łatwy, bezpieczny, modułowy system szkolenia umożliwiając nurkowanie niespotykanie szerokiej rzeszy ludzi. Dzięki bezpieczeństwu, wysokim standardom szkoleniowym i ciągłemu propagowaniu nurkowania PADI jest obecnie największą i najbardziej popularną na świecie organizacją szkolącą płetwonurków, posiadającą lokalne biura i komercyjne centra nurkowe w ponad 90 krajach. Ponad 70 % certyfikatów nurkowych nadawanych na świecie to PADI.

Dzięki nieustannej kontroli jakości oferowanych usług i stosowanych procedur Instruktorzy PADI są wysokiej klasy profesjonalistami, posiadającymi kwalifikacje do prowadzenia kursów nurkowania wg najlepszych standardów szkoleniowych. Wszyscy instruktorzy PADI na świecie używają tych samych materiałów szkoleniowych i technik szkolenia, gwarantują w ten sposób, że bez względu na miejsce szkolenia kursant zdobędzie tę samą wiedzę i umiejętności.

Główna siedziba znajduje się w USA w Kalifornii jednak ze względu na to, że PADI obecne jest na całym świecie istnieje szereg biur regionalnych zajmujących się poszczególnymi rynkami nurkowymi. Polska, wraz z większością krajów Europy środkowo - wschodniej należy do PADI International, które poza tym obejmuje swoim zasięgiem Wielką Brytanię, Rosję i Afrykę. Poza szkoleniami nurków PADI przykłada dużą wagę do ochrony środowiska naturalnego prowadząc kampanię Project Aware , turystykę nurkową - PADI Travel Network, integrację środowiska nurkowego - PADI Diving Society. PADI wciąż prowadzi rozwój wiedzy i techniki nurkowej - DSAT corp., opracowując między innymi programy nurkowań i szkoleń technicznych. 

W Polsce popularność PADI z roku na rok wzrasta a uczestnicy kursów chwalą sobie spójną formę prowadzenia zajęć i świetnie przygotowane pomoce szkoleniowe. W Polsce i na świecie działa już ponad 400 polskich instruktorów. Jeśli chcesz szkolić się w systemie PADI serdecznie zapraszam Cię na nurkowy kurs podstawowy Open Water Diver, oraz kursy zaawansowane .

Zdobyte u nas uprawnienia płetwonurkowe zwiększają Twoje szanse na przyjęcie do jednostek mundurowych wojska, policji i  i straży pożarnej na całym świecie