Kursy dla początkujących

Discover Scuba Diving

Program jest przeznaczony dla osób, które chcą doświadczyć nurkowania pod bezpośrednim nadzorem instruktora w idealnych warunkach, co pozwala rozwiać ewentualne wątpliwości związane z uprawianiem nurkowania oraz doświadczyć go "na własnej skórze".

Pod nadzorem profesjonalisty, nauczysz się podstawowych zasad bezpieczeństwa, ubierania sprzętu i pływania pod wodą pod ścisłą kontrolą.

Program ten prowadzony jest na basenie. Daje Ci on szansę sprawdzić, czy Twoje wyobrażenie o nurkowaniu jest takie jak podwodna rzeczywistość zanim zdecydujesz się na udział w pełnym kursie Open Water Diver. Podczas tego programu bedziesz miał okazje poznać instruktora i sprawdzić jego podejście i metody pracy.

Jeżeli nie od razu zdecydujesz się na kurs nurkowania możesz kilkukrotnie odbyć nurkowania z instruktorem w ramach programu Discover Scuba Diving.

 

Open Water Diver

To początek drogi w edukacji nurkowej. W trakcie tego szkolenia zdobędziesz podstawową wiedzę na temat nurkowania i nabędziesz umiejętności, które pozwolą Ci, po otrzymaniu certyfikatu, na samodzielne planowanie i wykonywanie nurkowań z partnerem do 18 m.

Całe szkolenie składa się z 5 wykładów, po ok. 2h, 4 zajęć basenowych, i 4 nurkowań w wodach otwartych. Pojedyncze zajęcia na basenie w mojej szkole nurkowania trwają ok.2-2,5 godz., tak więc spokojnie, bez stresu i pośpiechu będziesz mógł poznawać i przyswajać podstawowe umiejętności nurkowe.

Prawdziwa przygoda jednak zaczyna się na wodach otwartych, gdzie będziesz miał okazję zrobić 4 nurkowania. W prezencie od nas dostaniesz dodatkowo 2 nurkowania, podczas których będziesz miał okazję przećwiczyć, to czego nauczyłeś się do tej pory. Tak wiec w ramach szkolenia zrobisz 6 nurkowań w wodach otwartych!

System edukacji oparty na samokształceniu i dążeniu do doskonałego wykonywania ćwiczeń przez ich powtarzanie zapewni Ci zdobycie dobrze ugruntowanej wiedzy i umiejętności przed otrzymaniem certyfikatu. Po ukończeniu OWD z pewnością będziesz chciał kontynuować przygodę z nurkowaniem, uczestnicząc w wybranych zgodnie z zainteresowaniami kursach specjalistycznych i w kursie Advanced Open Water Diver, na które serdecznie zapraszam.

Pamiętaj, aby przystąpić do kursu OWD musisz mieć skończone 15 lat i 10 lat dla kursu Open Water Diver Junior. W cenie szkolenia otrzymasz od nas materiały dydaktyczne, książkę i tabele RDP.